Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα Αθλητικά Νέα. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα Αθλητικά Νέα. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων

Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015

Με Μπαγερν - Άρσεναλ - Ντιναμό Ζάγκρεμ ο Ολυμπιακος στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

1η αγωνιστική: Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου:
Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου
2η αγωνιστική: Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου:
Άρσεναλ-Ολυμπιακός
3η αγωνιστική: Τρίτη 20 Οκτωβρίου:
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Ολυμπιακός
4η αγωνιστική: Τετάρτη 4 Νοεμβρίου:
Ολυμπιακός-Ντιναμό Ζάγκρεμπ
5η αγωνιστική: Τρίτη 24 Νοεμβρίου:
Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός
ADVERTISEMENT
6η αγωνιστική: Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου:
Ολυμπιακός-Άρσεναλ

Δευτέρα, 24 Αυγούστου 2015

Η 12 άδα της Εθνικής

Η δωδεκάδα της Εθνικής Ανδρών για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα διαμορφώνεται ως εξής: Νίκος Ζήσης, Γιάννης Μπουρούσης, Βασίλης Σπανούλης, Κώστας Καϊμακόγλου, Γιώργος Πρίντεζης, Νικ Καλάθης, Κώστας Παπανικολάου, Κώστας Σλούκας, Στράτος Περπέρογλου, Κώστας Κουφός, Βαγγέλης Μάντζαρης, Γιάννης Αντετοκούνμπο. 

Δευτέρα, 17 Αυγούστου 2015

Πρόγραμμα Super League 2015-2016

1η Αγωνιστική 22-23-24/8/15
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-SKODA Ξάνθη
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή-Ηρακλής
Ομάδα Β (Βέροια)-ΠΑΣ Γιάννινα
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-Πλατανιάς
Ατρόμητος-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)

2η Αγωνιστική 29-30-31/8/15
Πανθρακικός-Ομάδα Β (Βέροια)
ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός
SKODA Ξάνθη-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Καλλονή
Πλατανιάς-Ατρόμητος
Ηρακλής-Πανιώνιος
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Ολυμπιακός

3η Αγωνιστική 12-13-14/9/15
Ομάδα Β (Βέροια)-ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός-Πανθρακικός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος-SKODA Ξάνθη
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Πλατανιάς
Ηρακλής-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)

4η Αγωνιστική 19-20-21/9/15
Παναιτωλικός-Ομάδα Β (Βέροια)
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Πανθρακικός-Καλλονή
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος
SKODA Ξάνθη-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Πλατανιάς-Ηρακλής

5η Αγωνιστική 26-27-28/9/15
Ομάδα Β (Βέροια)-ΑΕΚ
Καλλονή-Παναιτωλικός
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Πανθρακικός
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής-SKODA Ξάνθη
Παναθηναϊκός-Πλατανιάς

6η Αγωνιστική 3-4-5/10/15
Καλλονή-Ομάδα Β (Βέροια)
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Παναιτωλικός-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Πανθρακικός-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής
Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
SKODA Ξάνθη-Παναθηναϊκός

7η Αγωνιστική 17-18-19/10/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Ατρόμητος Αθ.
Πανιώνιος-Καλλονή
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Παναιτωλικός
Ηρακλής-ΠΑΟΚ
Πλατανιάς-Πανθρακικός
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης-SKODA Ξάνθη

8η Αγωνιστική 24-25-26/10/15
Πανιώνιος-Ομάδα Β (Βέροια)
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Καλλονή-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
ΑΕΚ-Ηρακλής
Παναιτωλικός-Πλατανιάς
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Πανθρακικός-SKODA Ξάνθη
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

9η Αγωνιστική 31/10 & 1-2/11/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Ολυμπιακός
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Πανιώνιος
Ηρακλής-Ατρόμητος
Πλατανιάς-Καλλονή
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
SKODA Ξάνθη-Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός

10η Αγωνιστική 7-8-9/11/2015
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Ομάδα Β (Βέροια)
Ολυμπιακός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Πλατανιάς
Ατρόμητος Αθ.-Παναθηναϊκός
Καλλονή-SKODA Ξάνθη
ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Πανθρακικός

11η Αγωνιστική 21-22-23/11/2015
Ομάδα Β (Βέροια)-Ηρακλής
Πλατανιάς-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
SKODA Ξάνθη-Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος Αθ.
ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή
Πανθρακικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

12η Αγωνιστική 28-29-30/11/15
Πλατανιάς-Ομάδα Β (Βέροια)
Ηρακλής-Παναθηναϊκός
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-SKODA Ξάνθη
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Πανθρακικός
Καλλονή-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Παναιτωλικός

13η Αγωνιστική 5-6-7/12/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Παναθηναϊκός
SKODA Ξάνθη-Πλατανιάς
Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Πανθρακικός-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
ΑΕΚ-Καλλονή

14η Αγωνιστική 12-13-14/12/2015
SKODA Ξάνθη-Ομάδα Β (Βέροια)
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής-Πανθρακικός
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Πανιώνιος-ΑΕΚ
Ατρόμητος Αθ.-Καλλονή

15η Αγωνιστική 19-20-21/12/2015
Ομάδα Β (Βέροια)-Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη
Πανθρακικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Ηρακλής
ΑΕΚ-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Καλλονή-Ολυμπιακός
Ατρόμητος Αθ.-Πανιώνιος

16η Αγωνιστική 2-3-4/1/16
ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Β (Βέροια)
Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός
SKODA Ξάνθη-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
Πλατανιάς-ΑΕΚ
Ηρακλής-Καλλονή
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Ολυμπιακός

17η Αγωνιστική 9-10-11/1/16
Ομάδα Β (Βέροια)-Πανθρακικός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-SKODA Ξάνθη
Καλλονή-Παναθηναϊκός
Ατρόμητος-Πλατανιάς
Πανιώνιος-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)

18η Αγωνιστική 16-17-18/1/16
ΠΑΟΚ-Ομάδα Β (Βέροια)
Πανθρακικός-Παναιτωλικός
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
SKODA Ξάνθη-Ατρόμητος
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
Πλατανιάς-Ολυμπιακός
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Ηρακλής

19η Αγωνιστική 23-24-25/1/16
Ομάδα Β (Βέροια)-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
Καλλονή-Πανθρακικός
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-SKODA Ξάνθη
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Παναθηναϊκός
Ηρακλής-Πλατανιάς

20ή Αγωνιστική 30-31/1 & 1/2/2016
ΑΕΚ-Ομάδα Β (Βέροια)
Παναιτωλικός-Καλλονή
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
Πανθρακικός-Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
SKODA Ξάνθη-Ηρακλής
Πλατανιάς-Παναθηναϊκός

21η Αγωνιστική 6-7-8/2/16
Ομάδα Β (Βέροια)-Καλλονή
Ατρόμητος-ΑΕΚ
Πανιώνιος-Παναιτωλικός
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Πανθρακικός
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-SKODA Ξάνθης

22η Αγωνιστική 13-14-15/2/16
Ατρόμητος - Ομάδα Β (Βέροια)
ΑΕ Καλλονής - Πανιώνιος
ΑΕΚ - Ολυμπιακός
Παναιτωλικός - Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
ΠΑΟΚ - Ηρακλής
Πανθρακικός - Πλατανιάς
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός
Skoda Ξάνθη - Αστέρας Τρ.

23η Αγωνιστική 20-21-22/2/16
Ομάδα Β (Βέροια)-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Ατρόμητος
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Καλλονή
Ηρακλής-ΑΕΚ
Πλατανιάς-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
SKODA Ξάνθη-Πανθρακικός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα

24η Αγωνιστική 27-28-29/2/16
Ολυμπιακός-Ομάδα Β (Βέροια)
Πανιώνιος-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Ατρόμητος-Ηρακλής
Καλλονή-Πλατανιάς
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-SKODA Ξάνθη
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Πανθρακικός-ΠΑΣ Γιάννινα

25η Αγωνιστική 5-6-7/3/2016
Ομάδα Β (Βέροια)-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Ηρακλής-Ολυμπιακός
Πλατανιάς-Πανιώνιος
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος Αθ.
SKODA Ξάνθη-Καλλονή
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Πανθρακικός-ΠΑΟΚ

26η Αγωνιστική 12-13-14/3/2016
Ηρακλής-Ομάδα Β (Βέροια)
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-Πλατανιάς
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Πανιώνιος-SKODA Ξάνθη
Ατρόμητος Αθ.-Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΕΚ-Πανθρακικό
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

27η Αγωνιστική 19-20-21/3/2016
Ομάδα Β (Βέροια)-Πλατανιάς
Παναθηναϊκός-Ηρακλής
SKODA Ξάνθη-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Πανθρακικός-Ατρόμητος Αθ.
ΠΑΟΚ-Καλλονή
Παναιτωλικός-ΑΕΚ

28η Αγωνιστική 2-3-4/4/2016
Παναθηναϊκός-Ομάδα Β (Βέροια)
Πλατανιάς-SKODA Ξάνθη
Ηρακλής-Αστέρας Τρίπολης
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Πανθρακικός
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος Αθ.-Παναιτωλικός
Καλλονή-ΑΕΚ

29η Αγωνιστική 10/4/2016
Ομάδα Β (Βέροια)-SKODA Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
Πανθρακικός-Ηρακλής
ΠΑΟΚ-Ομάδα Α (Λεβαδειακος)
Παναιτωλικός-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Καλλονή-Ατρόμητος Αθ.

30ή Αγωνιστική 17/4/2016
Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Β (Βέροια)
SKODA Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός-Πανθρακικός
Πλατανιάς-ΠΑΟΚ
Ηρακλής-Παναιτωλικός
Ομάδα Α (Λεβαδειακος)-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Καλλονή
Πανιώνιος-Ατρόμητος Αθ.

Παρασκευή, 7 Αυγούστου 2015

Ζευγάρια προκριματικά Europa league

Ατρόμητος-Φενέρμπαχτσε

ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι

Παναθηναϊκός-Γκαμπάλα

Τουν-Σπάρτα Πράγας

Ντίναμο Μινσκ-Σάλτσμπουργκ

Λίμπερετς-Χάιντουκ

Κράσνονταρ-Ελσίνκι

Οντ Γκρένλαντ-Μπορούσια Ντόρτμουντ

Άστρα-Άλκμααρ

Σαουθάμπτον-Μίντιλαντ

Λεχ Πόζναν-Βιντεότον

Ραμποτνίσκι-Ρουμπίν Καζάν

Μπορντό-Καϊράτ

Πλζεν-Βοϊβοντίνα

Ζόρια-Λέγκια Βαρσοβίας

Μόλντε-Σταντάρ Λιέγης

Γιουνγκ Μπόις-Καραμπάκ

Στεάουα-Ρόζενμποργκ

Γιάμπλονετς-Άγιαξ

Ζίλινα-Αθλέτικ Μπιλμπάο

Μιλσιάμι-Σεντ Ετιέν

Άλταχ-Μπελενένσες

Δευτέρα, 3 Αυγούστου 2015

Στην κορυφή του Ολύμπου οι '' μικροί '' κατέκτησαν το τρόπαιο 64-61 στον τελικό με την Τουρκία


Απίστευτη εμφάνιση, μεγάλο πάθος, καρδιά από χρυσάφι! Η Εθνική Εφήβων επικράτησε της Τουρκίας με 64-61 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Eurobasket U18 του Βόλου, ολοκληρώνοντας μια τεράστια ανατροπή!
Η ομάδα του κόουτς Ηλία Παπαθεοδώρου κουβάλησε δυο ήττες στη β' φάση όμως έκανε έξι συνεχόμενες νίκες και επέστρεψε στην κορυφή της Ευρώπης μετά το 2008 και το χρυσό μετάλλιο στην Αμαλιάδα!
Η Εθνική γύρισε από το -14 (25-39, 20'13"), ήταν πίσω στο σκορ για 36'04" όμως έβγαλε ψυχή και τσαμπουκά απέναντι στους Τούρκους, γράφοντας το ιδανικό φινάλε μπροστά στον κόσμο που γέμισε ασφυκτικά το κλειστό της Νέας Ιωνίας.

Πέμπτη, 30 Ιουλίου 2015

Euroleague 2015-2016

http://bet2odds.blogspot.gr/Athlitika%20Nea.htmlπλέον στην Euroleague  δε θα υπάρχουν προκριματικοί αγώνες. Στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση του ευρωπαϊκού μπάσκετ θα λάβουν μέρος 11 ομάδες με άδεια τύπου Α (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Λαμποράλ Κούτσα, Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ, Αναντολού Εφές, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Ζαλγκίρις Κάουνας και ΕΑ7Αρμάνι Μιλάνο), οκτώ ομάδες με άδεια τύπου Β, που θα προκύψουν από Αδριατική Λίγκα (2), τη Γαλλία, τη Γερμανία, την Πολωνία, τη Ρωσία και την Ισπανία, καθώς και η κάτοχος του Eurocup, Χίμκι. Οι υπόλοιπες τέσσερις θέσεις θα καλυφθούν με ομάδες που θα πάρουν wild card Γαλλία, Γερμανία, Τουρκία και Ηνωμένο Βασίλειο, για οικονομικούς λόγους.

Τετάρτη, 29 Ιουλίου 2015

Πύρρειος νίκη για Π.Α.Ο 2-1 με Μπριζ



Ο Παναθηναϊκός με μια ψυχωμένη και καλή εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο πήρε τη νίκη επί της Μπριζ με 2-1 και παράλληλα το προβάδισμα για την πρόκριση στο Βέλγιο όπου θα πρέπει όμως να παίξει ακόμα καλύτερα.

Με Σπανούλη η προεπιλογή

Αναλυτικά η προεπιλογή:

Γκαρντ: Νίκος Ζήσης, Βασίλης Σπανούλης, Νικ Καλάθης, Κώστας Σλούκας, Βαγγέλης Μάντζαρης.

Φόργουορντ: Κώστας Καϊμακόγλου, Γιώργος Πρίντεζης, Κώστας Παπανικολάου, Στράτος
Περπέρογλου, Γιάννης Αντετοκούνμπο, Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς, Δημήτρης Αγραβάνης.

Σέντερ: Γιάννης Μπουρούσης, Κώστας Κουφός, Ζήσης Σαρικόπουλος.

Η Ελλάδα μετέχει στον Γ΄ όμιλο (Ζάγκρεμπ) μαζί με την Κροατία, τη Σλοβενία, τη Γεωργία, την Ολλανδία και την ΠΓΔΜ.

Ποδόσφαιρο Μεταγραφές 2015-16 Superleague



Πηγή gazzeta.gr